adevaruldespreosiceanu
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mega canisa de Romania - o megaescrocherie !

3 participan?i

In jos

Mega canisa de Romania - o megaescrocherie ! Empty Mega canisa de Romania - o megaescrocherie !

Mesaj  Admin Vin Sept 12, 2008 2:06 pm

Ursu de Romania - singurul mioritic detinut in realitate de osiceanu
Mega canisa de Romania - o megaescrocherie ! Incredibil-1

Mega canisa de Romania - o megaescrocherie ! Vaideursu-2

Mega canisa de Romania - o megaescrocherie ! Vaivai-1

Acesta a fost masculul de Ciobanesc Romanesc Mioritic,singurul caine ingrijit vreodata de Osiceanu.
Acest mascul a fost cumparat de la Neica Mihai ,crescator cu renume din Bacau, caine care a fost inregistrat in mod fals cu afixul lui Osiceanu, de Romania !!!
Priviti in ce hal arata acest mascul,cat de impaslit era si in ce conditii era intretinut!
PARADOXAL, CEL CE SI-A BATUT JOC DE UNUL DINTRE CEI MAI FRUMOSI MASCULI DIN ISTORIA RASEI,DA SFATURI IN CEEA CE PRIVESTE TOALETAJUL LA MIORITICI, INGRIJIREA LOR ...!!!???!!!
Si pentru a ilustra caracterul lui osiceanu si imensa foame de bani, scheletul acestui caine a fost vandut Facultatii de Medicina Veterinara din Bucuresti !
Canisa cu peste 500 de caini nu are in realitate nici un caine. Doar coproprietati frauduloase, altii cresc cainii,iar el mai destept,uzand si de falsa functie de presedinte cnccr,vinde puii cu afixul sau, de Romania .

Admin
Admin

Mesaje : 21
Data de inscriere : 18/08/2008

https://antiosiceanu.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mega canisa de Romania - o megaescrocherie ! Empty Ospiceanu = consecvent

Mesaj  itzik&strul Lun Sept 15, 2008 12:47 pm

La Brusselles a prezentat singurul sau catzal avut vreaodata, tot extrem de "toaletat"

Mega canisa de Romania - o megaescrocherie ! 6010

Se poate vedea talia "extrem de mare" si coada "a la grivei"
itzik&strul
itzik&strul

Mesaje : 7
Data de inscriere : 27/08/2008

Sus In jos

Mega canisa de Romania - o megaescrocherie ! Empty Reclama pseudo-canisei "de Romania"

Mesaj  Admin Lun Oct 20, 2008 8:14 pm

Nu cred ca exista vreun pasionat de rasele romanesti care sa nu fi intalnit pe internet sau prin presa urmatoarea reclama :

Canisa de Romania - cea mai mare si mai importanta canisa din lume in ceea ce priveste numarul cainilor produsi sau apartinandu-i ( peste cinci sute de exemplare in 17 ani de activitate), rezultatelor obtinute si calitatea serviciilor oferite - pune in vanzare pui de o valoare deosebita din rasele de Ciobanesc Romanesc Mioritic si Ciobanesc Romanesc Carpatin.
Reamintim ca aceste rase au fost omologate international de catre Uniunea Chinologica Internationala-UCI in anul 2004 iar la Federatia Chinologica internationala se afla in curs de omologare internationala pe baza rezultatelor exceptionale ale acestei canise.
Din aceasta canisa au primit caini de valoare persoane si personalitati publice interne si internationale precum : Luciano Pavarotti,Adrian Nastase, Emil Constantinescu,Misu Negritoiu, dr. Sorin Oprescu, Sorin Ducaru -ambasadorul Romaniei si al ciobanestilor romanesti in USA,Horia Brenciu, Florin Calinescu,Sorin Rosca Stanescu,Cristian Tantareanu,etc.
Din aceasta canisa au fost prezentate oficial pentru prima oara in istoria chinologiei nationale si mondiale exemplare de mioritic la Campionatele Europene Charleroi - 1995 Belgia si Campionatele Mondiale Milano 2000 Italia. Cu caini din aceasta canisa produsi sau apartinandu-i s-au format 69 de linii de sange pe trei generatii cunoscute fara consangvinizare dar si linii de amelioratori genetici de mare valoare.
Canisa ofera consultanta gratuita in orice problema legata de aceste rase si de chinologie in general. Calitatea si corectitudinea sunt criteriile de selectie ale acestei canise. Va asteptam sa fiti alaturi de aceste rase minunate! Relatii la 0744319130 fax 021.3107045 email: cezarosiceanu@yahoo.com
Daca veti consulta www.ciobanesti.ro si veti da click pe COR-CNCCR sau veti urma direct link-ul http:db.ciobanesti.roafiseaza_toti.php veti gasi datele genealogice a peste sapte mii de caini, poze ale multora dintre ei precum si rezultatele lor competitionale.



Priviti numai care este motto-ul inexistentei canise "de Romania", canisa care nu detine nici un caine , ci doar coproprietati frauduloase, ce fel de crescator este acela care nu stie ce inseamna sa hranesti, sa perii, sa plimbi ... un caine !!!!?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Admin
Admin

Mesaje : 21
Data de inscriere : 18/08/2008

https://antiosiceanu.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mega canisa de Romania - o megaescrocherie ! Empty Re: Mega canisa de Romania - o megaescrocherie !

Mesaj  Cezar Osiceanu Joi Apr 29, 2010 3:48 pm

Very Happy Very Happy Very Happy
Ma bucur ca am posibilitatea sa va raspund pe acest forum dedicat subsemnatului pentru ca astfel toti cititorii vor putea observa ca spuneti niste basme pentru copii!
1. Nu este vorba despre Ursu de Romania in poza respectiva! Faceti o grava confuzie cu un alt caine! Ca sa poata sa capete afixul meu de crescator trebuia ca femela sa fie in proprietatea mea la data fatarii!
2. Am prezentat pentru prima oara in istoria chinologiei nationale cainele Ursu - etalon al rasei mioritic - cu ocazia Zilei Nationale a Romaniei la Bruxelles la invitatia Ambasadei Romaniei in Belgia si a Ministerului de Externe al Romaniei.Mi s-a cerut sa fie prezentat intr-o forma cat mai rustica alaturi de hainele populare romanesti in care a fost imbracata statueta Manneken Piss.
3. Faptul ca folositi niste poze aflate in proprietatea mea exclusiva si fara acordul meu este un lucru urat si reprobabil ca de altfel si postarile jignitoare la adresa mea!
4. Mintiti total nejustificat cand afirmati ca am avut un singur caine in proprietatea mea si dati dovada de habarnavism cras cand afirmati prostiile cu cainii in coproprietate. Dreptul de coproprietate este un drept garantat de stat ca si cel al proprietatii si este folosit intens in ACHR de mai toti crescatorii si canisele mai cunoscute : Sorin Dragomir, Augustin Ionescu,etc. Daca verificati in evidentele asociatiei ACHMB veti observa ca am inscris primul caine in anul 1990 si acela nu era URSU!
5. Nu stiu daca ziarul Adevarul este de acord cu folosirea pozelor fara autorizatie lor de proprietari pentru poza cu avionul ATR si in care apare si subsemnatul! Cred ca ati furat-o si pe aceasta ca si pe celelalte!

Cezar Osiceanu

Mesaje : 9
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mega canisa de Romania - o megaescrocherie ! Empty Re: Mega canisa de Romania - o megaescrocherie !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum