adevaruldespreosiceanu
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

hmmm.......

2 participan?i

In jos

hmmm....... Empty hmmm.......

Mesaj  mioritic22 Joi Dec 23, 2010 2:49 pm

abia azi am aflat de site-ul asta si bineinteles vroiam imediat sa intru in clubul asta......

povestea mea si dupa ce ai trecut asa multi ani.....tot mai am nervi.....

mai 2003.....am cumperat un pui de mioritic de la pilotul nostru.....ma imbirligat la telefon cu asociatia lui, etc.....( eu nu stau in romania ).......eram incantata, ca parea tare serios la telefon...puiul e sanatos, are parinti superior, acte, etc......pe 21.mai mi-a trimis pui-ul cu avionul.....imediat m-am indragostit de scumpul.....urmea sa-i trimit banii......intre timp s-a schimbat situatia cu puiul.....dupa nici 3 saptamani avea niste simptome ciudate si a mers cu el din clinica in clinica.....ciinele era tare bolnav.....din nastere.....avea un av-shunt intrahepar.....a fost operat......apoi s-a facut pt putin timp mai bine.....apoi o cazut in coma.....a stat in spital veterinar in sectia intensiva......apoi dinou sa facut putin mai bine......medicii mi-ai spus, ca boala, care o are este o boala genetica, si deja dupa nastere se vede, daca puiul are boala sau nu!!!!!..........cezar stia asta......dar mi-a vandut puiul, ca un pui sanatos!!!!................tot tratamentul ma costat 12 000 euro!!!!!.....i-am spus lui cezar, ca nu-i mai trimit nici un ban pt caine, ca mi-a trimis un caine, care este defapt pe moarte!.....a inceput sa ma injure, etc.....i-am zis, ca vreau sa-mi placteasca el tratamentul pt caine, care de fapt mai este a lui......de atunci numai a vb nici un cuvant cu mine......
puiul a murit in octombrie 2003......mi-a rupt inima......dar pot sa zic, ca nu a suferit si avea zile frumoase la mine.......


pt cezar era doar banu important.....nu animalul.....vroia sa faca banul cu un animal atit de bolnav!

mioritic22

Mesaje : 3
Data de inscriere : 23/12/2010

Sus In jos

hmmm....... Empty Mioritic 22 nu ne mai minti pe noi!

Mesaj  razvan Vin Feb 11, 2011 10:20 pm

Mioritic 22 nu ne mai minti pe noi!
Sincer nu va crede nimeni niciuna din minciunile insirate mai sus fara dovezi plauzibile!
Adica dati aici pe site in mod clar urmatoarele date: numele cainelui, numarul de COR, copia pedigree-ului lui, data si tara in care a fost trimis, numarul cursei si dovada imbarcarii cainelui pe acea cursa,numele si adresa dvstra, copia chitantei de plata a spitalizarii, adresa si telefonul spitalului veterinar respectiv,etc
Altfel sunt simple minciuni ale dvstra!

razvan
puppy
puppy

Mesaje : 326
Data de inscriere : 06/05/2010

Sus In jos

hmmm....... Empty Re: hmmm.......

Mesaj  mioritic22 Lun Feb 14, 2011 10:19 am

nici o problema.....o sa caut toate actele.....

nu e nici o minciuna......

matei a fost trimis de osiceanu pe data de 21.mai 2003.....cursa nu pot sa zic, ca nu o stiu.....dar tin minte data, ca era o zi inainte de ziua mea......

clinica, care a fost atunci.....era uniclinica veterinara giessen / germania......

o sa caut si actele de atunci.......find ca m-am mutat de atunci trebuie sa caut prin cartoane.....dar o sa caut.....si o sa gasesc......

diagnoza lui matei era : shunt arterio-venos hepatic......( nu stiu, cum se spune in romana.....sorry ).......dar presupun ca oamenii stiu si engleza....

am pastrat toate actele lui matei.....o sa le caut si apoi o sa le pun aici ca devada........


mioritic22

Mesaje : 3
Data de inscriere : 23/12/2010

Sus In jos

hmmm....... Empty Re: hmmm.......

Mesaj  mioritic22 Lun Feb 14, 2011 10:34 am

iata aici site-ul de la clinica, unde a fost matei.....

http://www.vetmed.uni-giessen.de/kli.htm

el a fost inceput din iulie 2003 acolo.....intai in coma pe setia intensiva........si apoi inca de 2 ori pe pt citeva zile si de control.....

cum am zis.....o sa caut celelalte acte si o sa pun toate datele......

minciuni?..... No .....sint cam dezamegita....... confused ....... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad .......

sti cumva, cum e sa primesti un puiut.....apoi dupa o luna sa se inbolnaveasca sau mai bine zis.....starea lui sa se schimba grav.....si apoi sa afli, ca e de fapt de la nastere pe moarte........si sa lupti fiecare zi pt fiecare zi pentru el si fiecare zi, care poti sa fi linga el si sa traieasca......si sa sti, ca nu va fi niciodata batran.....si intro zi......sa sti, ca va fi ultima zi cu el????......nu sti cum e.......

bombonica mea....... I love you ......


mioritic22

Mesaje : 3
Data de inscriere : 23/12/2010

Sus In jos

hmmm....... Empty Re: hmmm.......

Mesaj  razvan Vin Mar 18, 2011 4:52 am

Dupa ce am citit postarile tale de pana aici am constatat ca ele sunt numai vorbe si fara nici o dovada concreta. E pusa la misto o adresa a unei clinici din Germania dar nu ai pus nici o dovada de internare, un diagnostic dat pe numele cainelui, numarul de COR, data nasterii,crescator nu exista, nu ai pus nici o copie a pedigree-ului cainelui tau, dovada de trimitere a cainelui cu avionul nici atat, orasul in care ai primit cainele nu l-ai scris,si multe alte dovezi solide in sprijinul afirmatiilor tale mai mioritico22 !
Daca ai dovezi pune-le aici daca nu las-o balta pentru ca daca ai face asa ceva la tine in Germania ai avea de platiti la despagubiri pentru calomnie inca o suta de ani de acum incolo!
Eu stiam ca nemtii sunt seriosi dar vad ca m-am inselat!

razvan
puppy
puppy

Mesaje : 326
Data de inscriere : 06/05/2010

Sus In jos

hmmm....... Empty Re: hmmm.......

Mesaj  razvan Joi Sept 22, 2011 3:36 pm

mioritic22 a scris:abia azi am aflat de site-ul asta si bineinteles vroiam imediat sa intru in clubul asta......

povestea mea si dupa ce ai trecut asa multi ani.....tot mai am nervi.....

mai 2003.....am cumperat un pui de mioritic de la pilotul nostru.....ma imbirligat la telefon cu asociatia lui, etc.....( eu nu stau in romania ).......eram incantata, ca parea tare serios la telefon...puiul e sanatos, are parinti superior, acte, etc......pe 21.mai mi-a trimis pui-ul cu avionul.....imediat m-am indragostit de scumpul.....urmea sa-i trimit banii......intre timp s-a schimbat situatia cu puiul.....dupa nici 3 saptamani avea niste simptome ciudate si a mers cu el din clinica in clinica.....ciinele era tare bolnav.....din nastere.....avea un av-shunt intrahepar.....a fost operat......apoi s-a facut pt putin timp mai bine.....apoi o cazut in coma.....a stat in spital veterinar in sectia intensiva......apoi dinou sa facut putin mai bine......medicii mi-ai spus, ca boala, care o are este o boala genetica, si deja dupa nastere se vede, daca puiul are boala sau nu!!!!!..........cezar stia asta......dar mi-a vandut puiul, ca un pui sanatos!!!!................tot tratamentul ma costat 12 000 euro!!!!!.....i-am spus lui cezar, ca nu-i mai trimit nici un ban pt caine, ca mi-a trimis un caine, care este defapt pe moarte!.....a inceput sa ma injure, etc.....i-am zis, ca vreau sa-mi placteasca el tratamentul pt caine, care de fapt mai este a lui......de atunci numai a vb nici un cuvant cu mine......
puiul a murit in octombrie 2003......mi-a rupt inima......dar pot sa zic, ca nu a suferit si avea zile frumoase la mine.......


pt cezar era doar banu important.....nu animalul.....vroia sa faca banul cu un animal atit de bolnav!
Am verificat si eu de curiozitate cele afirmate de dvstra si este o MARE MINCIUNA tot ce ati scris.
La acea clinica nu exista nici un caine cu un astfel de nume, nu s-a platit niciodata pentru vreun caine o suma uriasa ca cea pe care ati declarat-o dvstra - 12.000 euro ( mi-au spus ca nici daca aduna toate tratamentele pe care le fac ei acolo nu fac suma asta!), iar despre mioritici cei de acolo au spus ca au auzit dar ca nu au avut in tratament nici un exemplar!
Asta este un Ciperism bobinat cu lilith de Iasi!

razvan
puppy
puppy

Mesaje : 326
Data de inscriere : 06/05/2010

Sus In jos

hmmm....... Empty Re: hmmm.......

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum