adevaruldespreosiceanu
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Cezar Osiceanu in Articol Libertatea 04 04 1999

In jos

Cezar Osiceanu in Articol Libertatea 04 04 1999 Empty Cezar Osiceanu in Articol Libertatea 04 04 1999

Mesaj  razvan Sam Apr 28, 2012 11:49 am

CAC - Bucuresti, 04.04.1999
Nuca, Milu si Catrinel "Pentru un ciine n-are importanta daca stapinul e bogat ori sarac, frumos ori urit. Il iubeste neconditionat. Cind intru in casa, Nuca ma face sa uit de orice altceva. Ne zbenguim pina obosim, dar trintele cele mai grele cu Milu le face. Uneori, da cite un concert de latrat, moment in care Milu inchide televizorul, chiar daca-i meciul secolului. Prima oara cind am dus-o la teatru, la o repetitie, Nuca s-a postat in mijlocul scenei si a facut un pipi, desi, la vremea aceea, era o catelusa cu educatie aleasa. Apoi, de fiecare data cind plec in turneu, Nuca se cuibareste in geanta de voiaj si nu iese de-acolo decit cu amenintari. Si intotdeauna ma trezesc in bagaje cu cite o jucarie de-a ei pe care nu stiu cind mi-o strecoara.S-a incalecat pe-o sa si v-a spus povestea cu nepretuita catelusa Nuca, nimeni altcineva decit actrita Catrinel Dumitrescu. Si am inteles ca acasa la Catrinel Dumitrescu si Emil Hossu, Nuca e sef. Si mai stim, din surse sigure, ca Nuca va veni cu intreaga ei familie la Patinoarul Floreasca, in Duminica Floriilor, la expozitia pentru toate rasele de ciini organizata de Clubul National de Ciini Ciobanesti Romanesti. CAC - Bucuresti, 04.04.1999 Locul: Patinoarul Floreasca ?ÊOrganizator: CNCCR - Bucuresti Acces ciini: 7.30 Inscriere: numai in ziua si la locul expozitiei, taxa - 50.000 lei, gratuit pentru Ciobanesti romanesti Acces public: 10.30 Tel.: 01/252.34.16 GSM 094319130, 092545544 Sponsori: "Evenimentul zilei", "Ziua", "Libertatea", "Cronica Romana", "Informatia Bucurestiului", "Monitorul", "Publi Guide Int'l, Casa Lux, "Lumea Magazin", "Radio 21", "Radio Total", "Radio Romania", Business Company, Rhone-Poulenc, A&S Int'l 2000, Innovet, Bonsai Trade, Agrovet, Sanofi, KRKA, MTIL ROM (KODAK), ZEPTER

razvan
puppy
puppy

Mesaje : 326
Data de inscriere : 06/05/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum